Vergelyk Ontario teenoor Brits-Columbië
Belastingjaar 2026
Ontario teenoor Brits-Columbië: netto salaris 2026
Ontario en Brits-Columbië met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.
U besonderhedeCAD 63 500 per jaar
Brits-Columbië+CAD 466 netto per jaar+0,93%
- Ontario
- CAD 49 591netto per jaar49,77%
- Brits-Columbië
- CAD 50 057netto per jaar50,23%
Ontario
CAD 49 591Netto salaris · 78,1% van brutoNetto 78,1%Belasting 14,7%Maatskaplike versekering 7,3%
Brits-Columbië+CAD 466 meer netto per jaar
CAD 50 057Netto salaris · 78,8% van brutoNetto 78,8%Belasting 13,9%Maatskaplike versekering 7,3%
Ontario vs Brits-ColumbiëWerkgewerbydraes Ontario CAD 5 019 · Brits-Columbië CAD 5 019
Landvergelyking
Belasting
CA -CAD 466 · -5.0%OntarioBrits-Columbië teenoor OntarioBrits-Columbië
CAD 9 30414.7% van bruto
Inkomstebelasting
CAD 8 83813.9% van bruto
Inkomstebelasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Brits-Columbië CAD 8 838 (13.9% van bruto). Brits-Columbië 5% laer.CAD 9 30414.7% van bruto
Totale belasting
CAD 8 83813.9% van bruto
Totale belasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Brits-Columbië CAD 8 838 (13.9% van bruto). Brits-Columbië 5% laer.Maatskaplike versekering (werknemer)
CA CAD 0 · 0.0%OntarioBrits-Columbië teenoor OntarioBrits-Columbië
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP)
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP): Ontario CAD 3 570 (5.6% van bruto), Brits-Columbië CAD 3 570 (5.6% van bruto).CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI)
CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI): Ontario CAD 1 035 (1.6% van bruto), Brits-Columbië CAD 1 035 (1.6% van bruto).CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes
CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes: Ontario CAD 4 605 (7.3% van bruto), Brits-Columbië CAD 4 605 (7.3% van bruto).Oorsig
OntarioBrits-Columbië teenoor OntarioBrits-Columbië
CAD 13 90921.9% van bruto
Totale aftrekkings
CAD 13 44321.2% van bruto
Totale aftrekkings: Ontario CAD 13 909 (21.9% van bruto), Brits-Columbië CAD 13 443 (21.2% van bruto). Brits-Columbië 3% laer.CAD 49 59178.1% van bruto
Netto salaris
CAD 50 05778.8% van bruto
Netto salaris: Ontario CAD 49 591 (78.1% van bruto), Brits-Columbië CAD 50 057 (78.8% van bruto). Brits-Columbië 1% hoër.Ontario en Brits-Columbië: netto salaris by drie salarisse
Brits-Columbië: CAD 466 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van CAD 63 500.
| Geskatte verwysingsalaris | Bruto salaris | Ontario | Brits-Columbië | Verskil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geskatte verwysingsalaris | CAD 31 750 | CAD 26 791 | CAD 27 493 | Brits-Columbië +CAD 702 |
| 100% Geskatte verwysingsalaris | CAD 63 500 | CAD 49 591 | CAD 50 057 | Brits-Columbië +CAD 466 |
| 200% Geskatte verwysingsalaris | CAD 127 000 | CAD 91 304 | CAD 93 387 | Brits-Columbië +CAD 2 083 |
Wat verskil by ’n bruto salaris van CAD 63 500
| Aftrekkings | Ontario | Brits-Columbië |
|---|---|---|
| Provinsiale inkomstebelasting | CAD 3 288 | CAD 2 821 |
Geskatte verwysingsalaris · CAD 63 500 · Belastingjaar 2026
Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.