Porovnat Manitoba vs. Alberta
Daňový rok 2026
Manitoba vs. Alberta: čistá mzda 2026
Manitoba a Alberta při stejné hrubé mzdě: čistá mzda podle pravidel pro rok 2026 a daně, které rozdíl tvoří.
Vaše údaje63 500 CA$ ročně
Alberta+2 042 CA$ čistého ročně+4,09 %
- Manitoba
- 47 912 CA$čistého ročně48,96 %
- Alberta
- 49 954 CA$čistého ročně51,04 %
Manitoba
47 912 CA$Čistá mzda · 75,5 % z hrubéČistá 75,5 %Daně 17,3 %Sociální odvody 7,3 %
Albertao +2 042 CA$ více čistého ročně
49 954 CA$Čistá mzda · 78,7 % z hrubéČistá 78,7 %Daně 14,1 %Sociální odvody 7,3 %
Manitoba vs AlbertaPříspěvky zaměstnavatele Manitoba 5 019 CA$ · Alberta 5 019 CA$
Srovnání zemí
Daně
CA -2 042 CA$ · -18.6%ManitobaAlberta vs ManitobaAlberta
10 983 CA$17.3% z hrubého
Daň z příjmů
8 940 CA$14.1% z hrubého
Daň z příjmů: Manitoba 10 983 CA$ (17.3% z hrubého), Alberta 8 940 CA$ (14.1% z hrubého). Alberta 19% nižší.10 983 CA$17.3% z hrubého
Celkové daně
8 940 CA$14.1% z hrubého
Celkové daně: Manitoba 10 983 CA$ (17.3% z hrubého), Alberta 8 940 CA$ (14.1% z hrubého). Alberta 19% nižší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
CA 0 CA$ · 0.0%ManitobaAlberta vs ManitobaAlberta
3 570 CA$5.6% z hrubého
Kanadský penzijní plán (CPP)
3 570 CA$5.6% z hrubého
Kanadský penzijní plán (CPP): Manitoba 3 570 CA$ (5.6% z hrubého), Alberta 3 570 CA$ (5.6% z hrubého).1 035 CA$1.6% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti (EI)
1 035 CA$1.6% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti (EI): Manitoba 1 035 CA$ (1.6% z hrubého), Alberta 1 035 CA$ (1.6% z hrubého).4 605 CA$7.3% z hrubého
Celkové sociální pojištění
4 605 CA$7.3% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Manitoba 4 605 CA$ (7.3% z hrubého), Alberta 4 605 CA$ (7.3% z hrubého).Shrnutí
ManitobaAlberta vs ManitobaAlberta
15 588 CA$24.5% z hrubého
Celkové srážky
13 546 CA$21.3% z hrubého
Celkové srážky: Manitoba 15 588 CA$ (24.5% z hrubého), Alberta 13 546 CA$ (21.3% z hrubého). Alberta 13% nižší.47 912 CA$75.5% z hrubého
Čistá mzda
49 954 CA$78.7% z hrubého
Čistá mzda: Manitoba 47 912 CA$ (75.5% z hrubého), Alberta 49 954 CA$ (78.7% z hrubého). Alberta 4% vyšší.Manitoba a Alberta: čistá mzda při třech výších mzdy
Alberta: o 2 042 CA$ vyšší čistá mzda ročně při hrubé mzdě 63 500 CA$.
| Odhadovaná referenční mzda | Hrubá mzda | Manitoba | Alberta | Rozdíl za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % Odhadovaná referenční mzda | 31 750 CA$ | 26 440 CA$ | 27 385 CA$ | Alberta +945 CA$ |
| 100 % Odhadovaná referenční mzda | 63 500 CA$ | 47 912 CA$ | 49 954 CA$ | Alberta +2 042 CA$ |
| 200 % Odhadovaná referenční mzda | 127 000 CA$ | 87 779 CA$ | 92 738 CA$ | Alberta +4 959 CA$ |
Co se liší při hrubé mzdě 63 500 CA$
| Srážky | Manitoba | Alberta |
|---|---|---|
| Provinční daň z příjmu | 4 966 CA$ | 2 924 CA$ |
Odhadovaná referenční mzda · 63 500 CA$ · Daňový rok 2026
Referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % této částky. Předpokládá se svobodný zaměstnanec bez dětí, který žije a pracuje v uvedeném regionu, a výchozí nastavení kalkulačky.