Porovnat Ontario vs. Québec
Daňový rok 2026
Ontario vs. Québec: čistá mzda 2026
Ontario a Québec při stejné hrubé mzdě: čistá mzda podle pravidel pro rok 2026 a daně, které rozdíl tvoří.
Vaše údaje63 500 CA$ ročně
Ontario+2 266 CA$ čistého ročně+4,57 %
- Ontario
- 49 591 CA$čistého ročně51,17 %
- Québec
- 47 325 CA$čistého ročně48,83 %
Ontarioo +2 266 CA$ více čistého ročně
49 591 CA$Čistá mzda · 78,1 % z hrubéČistá 78,1 %Daně 14,7 %Sociální odvody 7,3 %
Québec
47 325 CA$Čistá mzda · 74,5 % z hrubéČistá 74,5 %Daně 17,8 %Sociální odvody 7,7 %
Ontario vs QuébecPříspěvky zaměstnavatele Ontario 5 019 CA$ · Québec 6 366 CA$
Srovnání zemí
Daně
CA +1 993 CA$ · +21.4%OntarioQuébec vs OntarioQuébec
9 304 CA$14.7% z hrubého
Daň z příjmů
11 297 CA$17.8% z hrubého
Daň z příjmů: Ontario 9 304 CA$ (14.7% z hrubého), Québec 11 297 CA$ (17.8% z hrubého). Québec 21% vyšší.9 304 CA$14.7% z hrubého
Celkové daně
11 297 CA$17.8% z hrubého
Celkové daně: Ontario 9 304 CA$ (14.7% z hrubého), Québec 11 297 CA$ (17.8% z hrubého). Québec 21% vyšší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
CA +274 CA$ · +5.9%OntarioQuébec vs OntarioQuébec
3 570 CA$5.6% z hrubého
Kanadský penzijní plán (CPP)
3 780 CA$6.0% z hrubého
Kanadský penzijní plán (CPP): Ontario 3 570 CA$ (5.6% z hrubého), Québec 3 780 CA$ (6.0% z hrubého). Québec 6% vyšší.1 035 CA$1.6% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti (EI)
826 CA$1.3% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti (EI): Ontario 1 035 CA$ (1.6% z hrubého), Québec 826 CA$ (1.3% z hrubého). Québec 20% nižší.—
Ostatní
273 CA$0.4% z hrubého
Ostatní: Ontario nevztahuje se, Québec 273 CA$ (0.4% z hrubého). Québec vyšší.Quebecké rodičovské pojištění (QPIP) (273 CA$)
4 605 CA$7.3% z hrubého
Celkové sociální pojištění
4 879 CA$7.7% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Ontario 4 605 CA$ (7.3% z hrubého), Québec 4 879 CA$ (7.7% z hrubého). Québec 6% vyšší.Shrnutí
OntarioQuébec vs OntarioQuébec
13 909 CA$21.9% z hrubého
Celkové srážky
16 175 CA$25.5% z hrubého
Celkové srážky: Ontario 13 909 CA$ (21.9% z hrubého), Québec 16 175 CA$ (25.5% z hrubého). Québec 16% vyšší.49 591 CA$78.1% z hrubého
Čistá mzda
47 325 CA$74.5% z hrubého
Čistá mzda: Ontario 49 591 CA$ (78.1% z hrubého), Québec 47 325 CA$ (74.5% z hrubého). Québec 5% nižší.Ontario a Québec: čistá mzda při třech výších mzdy
Ontario: o 2 266 CA$ vyšší čistá mzda ročně při hrubé mzdě 63 500 CA$.
| Odhadovaná referenční mzda | Hrubá mzda | Ontario | Québec | Rozdíl za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % Odhadovaná referenční mzda | 31 750 CA$ | 26 791 CA$ | 26 531 CA$ | Ontario +260 CA$ |
| 100 % Odhadovaná referenční mzda | 63 500 CA$ | 49 591 CA$ | 47 325 CA$ | Ontario +2 266 CA$ |
| 200 % Odhadovaná referenční mzda | 127 000 CA$ | 91 304 CA$ | 85 629 CA$ | Ontario +5 675 CA$ |
Co se liší při hrubé mzdě 63 500 CA$
| Srážky | Ontario | Québec |
|---|---|---|
| Federální daň z příjmu | 6 016 CA$ | 4 992 CA$ |
| Provinční daň z příjmu | 3 288 CA$ | 6 305 CA$ |
| Kanadský penzijní plán (CPP) | 3 570 CA$ | 0 CA$ |
| Pojištění v nezaměstnanosti (EI) | 1 035 CA$ | 826 CA$ |
| Quebecký penzijní plán (QPP) | 0 CA$ | 3 780 CA$ |
| Quebecké rodičovské pojištění (QPIP) | 0 CA$ | 273 CA$ |
Odhadovaná referenční mzda · 63 500 CA$ · Daňový rok 2026
Referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % této částky. Předpokládá se svobodný zaměstnanec bez dětí, který žije a pracuje v uvedeném regionu, a výchozí nastavení kalkulačky.