Nový Zéland · Daňový rok 2026/27
80 000 NZ$ po zdanění, zdaňovací období 2026/27
Z platu 80 000 NZ$ zbude po daních a odvodech 59 523 NZ$ ročně: 4 960 NZ$ měsíčně nebo 2 289 NZ$ každé dva týdny. Srážky činí 20 478 NZ$, tedy 25,6 % platu.
- Čistá mzda ročně
- 59 523 NZ$
- Měsíčně
- 4 960 NZ$
- Každé dva týdny
- 2 289 NZ$
- Průměrná sazba
- 25,6 %
Vypočteno podle pravidel pro 2026/27 a výchozího nastavení kalkulačky: svobodný zaměstnanec bez dětí a bez studentské půjčky. Odhad modelu, nikoli výplatní páska.
Upravte údaje podle své situace a zjistěte svou vlastní čistou mzdu.
Kam jde plat
| Položka | Ročně | Měsíčně | Každé dva týdny |
|---|---|---|---|
| Hrubý plat | 80 000,00 NZ$ | 6 666,67 NZ$ | 3 076,92 NZ$ |
| Daň z příjmů | −16 277,50 NZ$ | −1 356,46 NZ$ | −626,06 NZ$ |
| Úrazový odvod ACC z výdělku | −1 400,00 NZ$ | −116,67 NZ$ | −53,85 NZ$ |
| KiwiSaver (penzijní spoření) | −2 800,00 NZ$ | −233,33 NZ$ | −107,69 NZ$ |
| Čistá mzda | 59 522,50 NZ$ | 4 960,21 NZ$ | 2 289,33 NZ$ |
Měsíční částky jsou roční částky vydělené 12, dvoutýdenní vydělené 26.
Zaměstnavatel platí navíc k platu 2 800 NZ$, takže místo stojí 82 800 NZ$ ročně.
| Položka | Ročně | Měsíčně | Každé dva týdny |
|---|---|---|---|
| Hrubý plat | 80 000,00 NZ$ | 6 666,67 NZ$ | 3 076,92 NZ$ |
| KiwiSaver (penzijní spoření) | +2 800,00 NZ$ | +233,33 NZ$ | +107,69 NZ$ |
| Celkové náklady zaměstnavatele | 82 800,00 NZ$ | 6 900,00 NZ$ | 3 184,62 NZ$ |
Průměrná a mezní sazba
Daně a odvody berou 25,6 % celého platu a 38,3 % z malého zvýšení, což je mezní sazba při tomto platu. Z dalších 1 000 NZ$ platu se k vám dostane 618 NZ$: daň vezme 348 NZ$ a odvody 35 NZ$.
Nejvyšší část tohoto platu se daní sazbou 33 %.
Mezní sazba zůstává na 38,3 % nejméně do 100 000 NZ$.
Čísla zahrnují příspěvek zaměstnance do KiwiSaver ve výši 3,5 % platu, výchozí nastavení kalkulačky.
Redakční výběr kulatých platů napříč pásmy daně z příjmu.