Kanada · Daňový rok 2026
80 000 CA$ po zdanění, zdaňovací období 2026
Z platu 80 000 CA$ zbude po daních a odvodech 60 303 CA$ ročně: 5 025 CA$ měsíčně nebo 2 319 CA$ každé dva týdny. Srážky činí 19 697 CA$, tedy 24,6 % platu.
- Čistá mzda ročně
- 60 303 CA$
- Měsíčně
- 5 025 CA$
- Každé dva týdny
- 2 319 CA$
- Průměrná sazba
- 24,6 %
Vypočteno podle pravidel pro 2026 a výchozího nastavení kalkulačky: svobodný zaměstnanec bez dětí. Provincie: Ontario. Odhad modelu, nikoli výplatní páska.
Upravte údaje podle své situace a zjistěte svou vlastní čistou mzdu.
Kam jde plat
| Položka | Ročně | Měsíčně | Každé dva týdny |
|---|---|---|---|
| Hrubý plat | 80 000,00 CA$ | 6 666,67 CA$ | 3 076,92 CA$ |
| Federální daň z příjmu | −9 242,60 CA$ | −770,22 CA$ | −355,48 CA$ |
| Provinční daň z příjmu | −4 885,26 CA$ | −407,11 CA$ | −187,89 CA$ |
| Kanadský penzijní plán (CPP) | −4 446,45 CA$ | −370,54 CA$ | −171,02 CA$ |
| Pojištění v nezaměstnanosti (EI) | −1 123,07 CA$ | −93,59 CA$ | −43,20 CA$ |
| Čistá mzda | 60 302,62 CA$ | 5 025,22 CA$ | 2 319,33 CA$ |
Měsíční částky jsou roční částky vydělené 12, dvoutýdenní vydělené 26.
Zaměstnavatel platí navíc k platu 6 019 CA$, takže místo stojí 86 019 CA$ ročně.
| Položka | Ročně | Měsíčně | Každé dva týdny |
|---|---|---|---|
| Hrubý plat | 80 000,00 CA$ | 6 666,67 CA$ | 3 076,92 CA$ |
| Kanadský penzijní plán (CPP) | +4 446,45 CA$ | +370,54 CA$ | +171,02 CA$ |
| Pojištění v nezaměstnanosti (EI) | +1 572,30 CA$ | +131,03 CA$ | +60,47 CA$ |
| Celkové náklady zaměstnavatele | 86 018,75 CA$ | 7 168,23 CA$ | 3 308,41 CA$ |
Průměrná a mezní sazba
Daně a odvody berou 24,6 % celého platu a 32,5 % z malého zvýšení, což je mezní sazba při tomto platu. Z dalších 1 000 CA$ platu se k vám dostane 675 CA$: daň vezme 285 CA$ a odvody 40 CA$.
Nejvyšší část tohoto platu se daní celkem sazbou 28,5 % (Federální daň z příjmu: 19,7 %; Provinční daň z příjmu: 8,8 %).
Jde o sazby z každého dolaru platu navíc. Jsou nižší než zákonné sazby pásem, protože příspěvky do CPP a EI tu ještě rostou s platem a tyto příspěvky přinášejí daňovou slevu, nebo se u rozšířeného CPP odečítají od zdanitelného příjmu.
Mezi zhruba 85 000 CA$ a 98 590 CA$ je mezní sazba 29,7 %.
Regionální rozdíly
Nejvyšší čistá mzda: Nunavut, 63 799 CA$. Nejnižší: Nové Skotsko, 56 439 CA$.
Každá provincie a teritorium přidává k federální dani vlastní daň z příjmu. Québec má navíc vlastní důchodový systém a rodičovské pojištění.
| Provincie | Čistá mzda | Rozdíl |
|---|---|---|
| Nunavut | 63 799 CA$ | – |
| Severozápadní teritoria | 62 108 CA$ | −1 691 CA$ |
| Britská Kolumbie | 61 157 CA$ | −2 642 CA$ |
| Yukon | 61 039 CA$ | −2 760 CA$ |
| Alberta | 60 698 CA$ | −3 101 CA$ |
| Ontario | 60 303 CA$ | −3 496 CA$ |
| Saskatchewan | 59 022 CA$ | −4 777 CA$ |
| Nový Brunšvik | 58 246 CA$ | −5 553 CA$ |
| Manitoba | 58 228 CA$ | −5 571 CA$ |
| Newfoundland a Labrador | 57 857 CA$ | −5 942 CA$ |
| Ostrov prince Edwarda | 57 335 CA$ | −6 464 CA$ |
| Québec | 57 012 CA$ | −6 787 CA$ |
| Nové Skotsko | 56 439 CA$ | −7 360 CA$ |
Redakční výběr kulatých platů napříč pásmy daně z příjmu.