Kanada · Daňový rok 2026
70 000 CA$ po zdanění, zdaňovací období 2026
Z platu 70 000 CA$ zbude po daních a odvodech 53 786 CA$ ročně: 4 482 CA$ měsíčně nebo 2 069 CA$ každé dva týdny. Srážky činí 16 214 CA$, tedy 23,2 % platu.
- Čistá mzda ročně
- 53 786 CA$
- Měsíčně
- 4 482 CA$
- Každé dva týdny
- 2 069 CA$
- Průměrná sazba
- 23,2 %
Vypočteno podle pravidel pro 2026 a výchozího nastavení kalkulačky: svobodný zaměstnanec bez dětí. Provincie: Ontario. Odhad modelu, nikoli výplatní páska.
Upravte údaje podle své situace a zjistěte svou vlastní čistou mzdu.
Kam jde plat
| Položka | Ročně | Měsíčně | Každé dva týdny |
|---|---|---|---|
| Hrubý plat | 70 000,00 CA$ | 5 833,33 CA$ | 2 692,31 CA$ |
| Federální daň z příjmu | −7 278,19 CA$ | −606,52 CA$ | −279,93 CA$ |
| Provinční daň z příjmu | −3 855,73 CA$ | −321,31 CA$ | −148,30 CA$ |
| Kanadský penzijní plán (CPP) | −3 956,75 CA$ | −329,73 CA$ | −152,18 CA$ |
| Pojištění v nezaměstnanosti (EI) | −1 123,07 CA$ | −93,59 CA$ | −43,20 CA$ |
| Čistá mzda | 53 786,26 CA$ | 4 482,19 CA$ | 2 068,70 CA$ |
Měsíční částky jsou roční částky vydělené 12, dvoutýdenní vydělené 26.
Zaměstnavatel platí navíc k platu 5 529 CA$, takže místo stojí 75 529 CA$ ročně.
| Položka | Ročně | Měsíčně | Každé dva týdny |
|---|---|---|---|
| Hrubý plat | 70 000,00 CA$ | 5 833,33 CA$ | 2 692,31 CA$ |
| Kanadský penzijní plán (CPP) | +3 956,75 CA$ | +329,73 CA$ | +152,18 CA$ |
| Pojištění v nezaměstnanosti (EI) | +1 572,30 CA$ | +131,03 CA$ | +60,47 CA$ |
| Celkové náklady zaměstnavatele | 75 529,05 CA$ | 6 294,09 CA$ | 2 904,96 CA$ |
Průměrná a mezní sazba
Daně a odvody berou 23,2 % celého platu a 34,4 % z malého zvýšení, což je mezní sazba při tomto platu. Z dalších 1 000 CA$ platu se k vám dostane 656 CA$: daň vezme 284 CA$ a odvody 60 CA$.
Nejvyšší část tohoto platu se daní celkem sazbou 28,4 % (Federální daň z příjmu: 19,6 %; Provinční daň z příjmu: 8,8 %).
Jde o sazby z každého dolaru platu navíc. Jsou nižší než zákonné sazby pásem, protože příspěvky do CPP a EI tu ještě rostou s platem a tyto příspěvky přinášejí daňovou slevu, nebo se u rozšířeného CPP odečítají od zdanitelného příjmu.
Mezi zhruba 72 690 CA$ a 73 300 CA$ je mezní sazba 59,1 %.
Ontario přidává k provinční dani z příjmu zdravotní příspěvek (Health Premium), nejvýše 900 CA$ ročně. Roste po stupních se zdanitelným příjmem: mezi 72 000 CA$ a 72 600 CA$ se zvyšuje z 600 CA$ na 750 CA$ a bere 25 % z každého dolaru navíc. Tento stupeň vytváří pásmo uvedené výše; vzhledem k platu začíná o něco výš, protože zdanitelný příjem je plat po odečtení některých odvodů.
Regionální rozdíly
Nejvyšší čistá mzda: Nunavut, 56 812 CA$. Nejnižší: Nové Skotsko, 50 496 CA$.
Každá provincie a teritorium přidává k federální dani vlastní daň z příjmu. Québec má navíc vlastní důchodový systém a rodičovské pojištění.
| Provincie | Čistá mzda | Rozdíl |
|---|---|---|
| Nunavut | 56 812 CA$ | – |
| Severozápadní teritoria | 55 386 CA$ | −1 426 CA$ |
| Yukon | 54 355 CA$ | −2 457 CA$ |
| Britská Kolumbie | 54 348 CA$ | −2 464 CA$ |
| Alberta | 54 107 CA$ | −2 705 CA$ |
| Ontario | 53 786 CA$ | −3 026 CA$ |
| Saskatchewan | 52 669 CA$ | −4 143 CA$ |
| Nový Brunšvik | 52 042 CA$ | −4 770 CA$ |
| Manitoba | 51 899 CA$ | −4 913 CA$ |
| Newfoundland a Labrador | 51 703 CA$ | −5 109 CA$ |
| Ostrov prince Edwarda | 51 384 CA$ | −5 428 CA$ |
| Québec | 51 045 CA$ | −5 768 CA$ |
| Nové Skotsko | 50 496 CA$ | −6 316 CA$ |
Redakční výběr kulatých platů napříč pásmy daně z příjmu.