Bandingkan Singapura lawan Hong Kong
Tahun cukai 2026
Singapura lawan Hong Kong: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Singapura dan Hong Kong dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran andaSGD 60,000 setahunHK$367,914 setahun
Hong Kong+SGD 7,359(+HK$45,125) bersih setahun+13.55%
- Singapura
- SGD 46,960bersih setahun46.37%
- Hong Kong
- SGD 54,319bersih setahun53.63%
Singapura
SGD 46,960Gaji bersih · 78.3% daripada kasarBersih 78.3%Cukai 1.7%Keselamatan sosial 20.0%
Hong Kong+SGD 7,359 lebih bersih setahun
SGD 54,319Gaji bersih · 90.5% daripada kasarBersih 90.5%Cukai 4.6%Keselamatan sosial 4.9%
Singapura vs Hong KongCaruman Majikan Singapura SGD 10,335 · Hong Kong SGD 2,935
Perbandingan Negara
Tahun cukai 2026 di Hong Kong berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.
Semua jumlah ditunjukkan dalam SGD (ditukar daripada HKD pada kadar 1 HKD = 0.163082 SGD).
Cukai
HK +SGD 1,706 · +164.0%SingapuraHong Kong vs SingapuraHong Kong
SGD 1,0401.7% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
SGD 2,7464.6% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Singapura SGD 1,040 (1.7% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,746 (4.6% daripada gaji kasar). Hong Kong 164% lebih tinggi.SGD 1,0401.7% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
SGD 2,7464.6% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Singapura SGD 1,040 (1.7% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,746 (4.6% daripada gaji kasar). Hong Kong 164% lebih tinggi.Jaminan Sosial (Pekerja)
HK -SGD 9,065 · -75.5%SingapuraHong Kong vs SingapuraHong Kong
SGD 12,00020.0% daripada gaji kasar
Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF) / Pencen
SGD 2,9354.9% daripada gaji kasar
Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF) / Pencen: Singapura SGD 12,000 (20.0% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,935 (4.9% daripada gaji kasar). Hong Kong 76% lebih rendah.SGD 12,00020.0% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
SGD 2,9354.9% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Singapura SGD 12,000 (20.0% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,935 (4.9% daripada gaji kasar). Hong Kong 76% lebih rendah.Ringkasan
SingapuraHong Kong vs SingapuraHong Kong
SGD 13,04021.7% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
SGD 5,6819.5% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Singapura SGD 13,040 (21.7% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 5,681 (9.5% daripada gaji kasar). Hong Kong 56% lebih rendah.SGD 46,96078.3% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
SGD 54,31990.5% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Singapura SGD 46,960 (78.3% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 54,319 (90.5% daripada gaji kasar). Hong Kong 16% lebih tinggi.Singapura lawan Hong Kong
Hong Kong: gaji bersih lebih tinggi, 90.5% berbanding 78.3% daripada gaji kasar.
| Median gaji kasar | Singapura SGD | Hong Kong HKD | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% median | SGD | SGD | 20.2% | HK$183,957 | HK$174,16494.7% | 5.3% |
| 100% median | SGD | SGD | 21.7% | HK$367,914 | HK$333,07890.5% | 9.5% |
| 200% median | SGD | SGD | 20.7% | HK$735,827 | HK$638,44786.8% | 13.2% |
50% median
Singapura- Gaji Kasar
- SGD
30,000 - Gaji bersih
- SGD
23,94079.8% - Beban cukai
- 20.2%
Hong Kong- Gaji Kasar
- HK$183,957
- Gaji bersih
- HK$174,16494.7%
- Beban cukai
- 5.3%
100% median
Singapura- Gaji Kasar
- SGD
60,000 - Gaji bersih
- SGD
46,96078.3% - Beban cukai
- 21.7%
Hong Kong- Gaji Kasar
- HK$367,914
- Gaji bersih
- HK$333,07890.5%
- Beban cukai
- 9.5%
200% median
Singapura- Gaji Kasar
- SGD
120,000 - Gaji bersih
- SGD
95,17379.3% - Beban cukai
- 20.7%
Hong Kong- Gaji Kasar
- HK$735,827
- Gaji bersih
- HK$638,44786.8%
- Beban cukai
- 13.2%
Singapura: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.