Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Singapura lawan Hong Kong

Tahun cukai 2026

Singapura lawan Hong Kong: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Singapura dan Hong Kong dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaSGD 60,000 setahunHK$367,914 setahun
Hong Kong+SGD 7,359(+HK$45,125) bersih setahun+13.55%
Singapura
SGD 46,960bersih setahun46.37%
Hong Kong
SGD 54,319bersih setahun53.63%
Singapura
SGD 46,960Gaji bersih · 78.3% daripada kasar
Bersih 78.3%Cukai 1.7%Keselamatan sosial 20.0%
Hong Kong+SGD 7,359 lebih bersih setahun
SGD 54,319Gaji bersih · 90.5% daripada kasar
Bersih 90.5%Cukai 4.6%Keselamatan sosial 4.9%
Singapura vs Hong Kong

Perbandingan Negara

Tahun cukai 2026 di Hong Kong berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.

Semua jumlah ditunjukkan dalam SGD (ditukar daripada HKD pada kadar 1 HKD = 0.163082 SGD).

Cukai

HK +SGD 1,706 · +164.0%
SingapuraHong Kong
SGD 1,040
Cukai Pendapatan
SGD 2,746
Cukai Pendapatan: Singapura SGD 1,040 (1.7% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,746 (4.6% daripada gaji kasar). Hong Kong 164% lebih tinggi.
SGD 1,040
Jumlah Cukai
SGD 2,746
Jumlah Cukai: Singapura SGD 1,040 (1.7% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,746 (4.6% daripada gaji kasar). Hong Kong 164% lebih tinggi.

Jaminan Sosial (Pekerja)

HK -SGD 9,065 · -75.5%
SingapuraHong Kong
SGD 12,000
Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF) / Pencen
SGD 2,935
Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF) / Pencen: Singapura SGD 12,000 (20.0% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,935 (4.9% daripada gaji kasar). Hong Kong 76% lebih rendah.
SGD 12,000
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
SGD 2,935
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Singapura SGD 12,000 (20.0% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 2,935 (4.9% daripada gaji kasar). Hong Kong 76% lebih rendah.
Caruman Majikan Singapura SGD 10,335 · Hong Kong SGD 2,935

Ringkasan

SingapuraHong Kong
SGD 13,040
Jumlah Potongan
SGD 5,681
Jumlah Potongan: Singapura SGD 13,040 (21.7% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 5,681 (9.5% daripada gaji kasar). Hong Kong 56% lebih rendah.
SGD 46,960
Gaji Bersih
SGD 54,319
Gaji Bersih: Singapura SGD 46,960 (78.3% daripada gaji kasar), Hong Kong SGD 54,319 (90.5% daripada gaji kasar). Hong Kong 16% lebih tinggi.

Singapura lawan Hong Kong

Hong Kong: gaji bersih lebih tinggi, 90.5% berbanding 78.3% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    Singapura
    Gaji Kasar
    SGD 30,000
    Gaji bersih
    SGD 23,94079.8%
    Beban cukai
    20.2%
    Hong Kong
    Gaji Kasar
    HK$183,957
    Gaji bersih
    HK$174,16494.7%
    Beban cukai
    5.3%
  2. 100% median

    Singapura
    Gaji Kasar
    SGD 60,000
    Gaji bersih
    SGD 46,96078.3%
    Beban cukai
    21.7%
    Hong Kong
    Gaji Kasar
    HK$367,914
    Gaji bersih
    HK$333,07890.5%
    Beban cukai
    9.5%
  3. 200% median

    Singapura
    Gaji Kasar
    SGD 120,000
    Gaji bersih
    SGD 95,17379.3%
    Beban cukai
    20.7%
    Hong Kong
    Gaji Kasar
    HK$735,827
    Gaji bersih
    HK$638,44786.8%
    Beban cukai
    13.2%

Singapura: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.