Vergelijken Groot-Brittannië vs Cyprus
Groot-Brittannië vs Cyprus: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Groot-Brittannië en Cyprus vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevens£ 39.039 per jaar€ 46.219 per jaar
Verenigd Koninkrijk+£ 633(+€ 749) netto per jaar+2,00%
- Verenigd Koninkrijk
- £ 31.628netto per jaar50,51%
- Cyprus
- £ 30.995netto per jaar49,49%
Verenigd Koninkrijk+£ 633 meer netto per jaar
£ 31.628Nettosalaris · 81,0% van brutoNetto 81,0%Belastingen 13,6%Sociale premies 5,4%
Cyprus
£ 30.995Nettosalaris · 79,4% van brutoNetto 79,4%Belastingen 9,2%Sociale premies 11,5%
Verenigd Koninkrijk vs CyprusWerkgeverslasten Verenigd Koninkrijk £ 5.106 · Cyprus £ 6.012
Landenvergelijking
Het belastingjaar 2026 van Verenigd Koninkrijk loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.
Alle bedragen worden weergegeven in GBP (omgerekend vanuit EUR tegen 1 EUR = 0.84466 GBP).
Belastingen
CY £ -1.720 · -32.5%Verenigd KoninkrijkCyprus vs Verenigd KoninkrijkCyprus
£ 5.29413.6% van bruto
Inkomstenbelasting
£ 3.5749.2% van bruto
Inkomstenbelasting: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Cyprus £ 3.574 (9.2% van bruto). Cyprus 32% lager.£ 5.29413.6% van bruto
Totale belastingen
£ 3.5749.2% van bruto
Totale belastingen: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Cyprus £ 3.574 (9.2% van bruto). Cyprus 32% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
CY +£ 2.352 · +111.1%Verenigd KoninkrijkCyprus vs Verenigd KoninkrijkCyprus
£ 2.1185.4% van bruto
Nationale verzekering (National Insurance) / Pensioen
£ 3.4358.8% van bruto
Nationale verzekering (National Insurance) / Pensioen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Cyprus £ 3.435 (8.8% van bruto). Cyprus 62% hoger.—
Overig
£ 1.0352.6% van bruto
Overig: Verenigd Koninkrijk niet van toepassing, Cyprus £ 1.035 (2.6% van bruto). Cyprus hoger.Nationale verzekering boven de bovengrens van het loon / Zorg (£ 1.035)
£ 2.1185.4% van bruto
Totale sociale bijdragen
£ 4.47011.5% van bruto
Totale sociale bijdragen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Cyprus £ 4.470 (11.5% van bruto). Cyprus 111% hoger.Samenvatting
Verenigd KoninkrijkCyprus vs Verenigd KoninkrijkCyprus
£ 7.41119.0% van bruto
Totale inhoudingen
£ 8.04420.6% van bruto
Totale inhoudingen: Verenigd Koninkrijk £ 7.411 (19.0% van bruto), Cyprus £ 8.044 (20.6% van bruto). Cyprus 9% hoger.£ 31.62881.0% van bruto
Nettosalaris
£ 30.99579.4% van bruto
Nettosalaris: Verenigd Koninkrijk £ 31.628 (81.0% van bruto), Cyprus £ 30.995 (79.4% van bruto). Cyprus 2% lager.Groot-Brittannië vs Cyprus
Groot-Brittannië: meer nettosalaris, 81% in plaats van 79,8% van het bruto.
| Mediaan brutoloon | Groot-Brittannië GBP | Cyprus EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% van de mediaan | £ | £ | 10% | € | € | 11,4% |
| 100% van de mediaan | £ | £ | 19% | € | € | 20,2% |
| 200% van de mediaan | £ | £ | 28,5% | € | € | 28,1% |
50% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
19.520 - Nettosalaris
- £
17.57490% - Belastingdruk
- 10%
Cyprus- Brutosalaris
- €
22.372 - Nettosalaris
- €
19.81088,6% - Belastingdruk
- 11,4%
100% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
39.039 - Nettosalaris
- £
31.62881% - Belastingdruk
- 19%
Cyprus- Brutosalaris
- €
44.742 - Nettosalaris
- €
35.71479,8% - Belastingdruk
- 20,2%
200% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
78.078 - Nettosalaris
- £
55.84371,5% - Belastingdruk
- 28,5%
Cyprus- Brutosalaris
- €
89.485 - Nettosalaris
- €
64.38271,9% - Belastingdruk
- 28,1%
Groot-Brittannië: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.