Uw privacykeuzes

Kies of u analyse en advertenties (Google AdSense en partneraanbiedingen) toestaat. U kunt uw keuze altijd wijzigen of intrekken via de cookie-instellingen.

Ga naar hoofdinhoud

Vergelijken Groot-Brittannië vs Nieuw-Zeeland

Groot-Brittannië vs Nieuw-Zeeland: nettosalaris vergeleken 2026

Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Groot-Brittannië en Nieuw-Zeeland vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.

Uw gegevens£ 39.039 per jaarNZ$ 92.077 per jaar
Verenigd Koninkrijk+£ 3.229(+NZ$ 7.617) netto per jaar+10,21%
Verenigd Koninkrijk
£ 31.628netto per jaar52,69%
Nieuw-Zeeland
£ 28.398netto per jaar47,31%
Verenigd Koninkrijk+£ 3.229 meer netto per jaar
£ 31.628Nettosalaris · 81,0% van bruto
Netto 81,0%Belastingen 13,6%Sociale premies 5,4%
Nieuw-Zeeland
£ 28.398Nettosalaris · 72,7% van bruto
Netto 72,7%Belastingen 23,8%Sociale premies 3,5%
Verenigd Koninkrijk vs Nieuw-Zeeland

Landenvergelijking

Het belastingjaar 2026 van Verenigd Koninkrijk loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.

Het belastingjaar 2026 van Nieuw-Zeeland loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.

Alle bedragen worden weergegeven in GBP (omgerekend vanuit NZD tegen 1 NZD = 0.423984 GBP).

Belastingen

NZ +£ 3.980 · +75.2%
Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland
£ 5.294
Inkomstenbelasting
£ 8.591
Inkomstenbelasting: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 8.591 (22.0% van bruto). Nieuw-Zeeland 62% hoger.
—
Overig
£ 683
Overig: Verenigd Koninkrijk niet van toepassing, Nieuw-Zeeland £ 683 (1.7% van bruto). Nieuw-Zeeland hoger.
Solidariteitstoeslag / ACC-ongevallenheffing voor werkenden (£ 683)
£ 5.294
Totale belastingen
£ 9.274
Totale belastingen: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 9.274 (23.8% van bruto). Nieuw-Zeeland 75% hoger.

Sociale bijdragen (werknemer)

NZ £ -751 · -35.5%
Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland
£ 2.118
Nationale verzekering (National Insurance) / KiwiSaver (pensioensparen)
£ 1.366
Nationale verzekering (National Insurance) / KiwiSaver (pensioensparen): Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 1.366 (3.5% van bruto). Nieuw-Zeeland 35% lager.
£ 2.118
Totale sociale bijdragen
£ 1.366
Totale sociale bijdragen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 1.366 (3.5% van bruto). Nieuw-Zeeland 35% lager.
Werkgeverslasten Verenigd Koninkrijk £ 5.106 · Nieuw-Zeeland £ 1.366

Samenvatting

Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland
£ 7.411
Totale inhoudingen
£ 10.641
Totale inhoudingen: Verenigd Koninkrijk £ 7.411 (19.0% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 10.641 (27.3% van bruto). Nieuw-Zeeland 44% hoger.
£ 31.628
Nettosalaris
£ 28.398
Nettosalaris: Verenigd Koninkrijk £ 31.628 (81.0% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 28.398 (72.7% van bruto). Nieuw-Zeeland 10% lager.

Groot-Brittannië vs Nieuw-Zeeland

Groot-Brittannië: meer nettosalaris, 81% in plaats van 74,1% van het bruto.
  1. 50% van de mediaan

    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 19.520
    Nettosalaris
    £ 17.57490%
    Belastingdruk
    10%
    Nieuw-Zeeland
    Brutosalaris
    NZ$ 40.899
    Nettosalaris
    NZ$ 33.20681,2%
    Belastingdruk
    18,8%
  2. 100% van de mediaan

    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 39.039
    Nettosalaris
    £ 31.62881%
    Belastingdruk
    19%
    Nieuw-Zeeland
    Brutosalaris
    NZ$ 81.796
    Nettosalaris
    NZ$ 60.63174,1%
    Belastingdruk
    25,9%
  3. 200% van de mediaan

    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 78.078
    Nettosalaris
    £ 55.84371,5%
    Belastingdruk
    28,5%
    Nieuw-Zeeland
    Brutosalaris
    NZ$ 163.592
    Nettosalaris
    NZ$ 111.26268%
    Belastingdruk
    32%

Groot-Brittannië: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.