Vergelijken Groot-Brittannië vs Nieuw-Zeeland
Groot-Brittannië vs Nieuw-Zeeland: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Groot-Brittannië en Nieuw-Zeeland vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevens£ 39.039 per jaarNZ$ 92.077 per jaar
Verenigd Koninkrijk+£ 3.229(+NZ$ 7.617) netto per jaar+10,21%
- Verenigd Koninkrijk
- £ 31.628netto per jaar52,69%
- Nieuw-Zeeland
- £ 28.398netto per jaar47,31%
Verenigd Koninkrijk+£ 3.229 meer netto per jaar
£ 31.628Nettosalaris · 81,0% van brutoNetto 81,0%Belastingen 13,6%Sociale premies 5,4%
Nieuw-Zeeland
£ 28.398Nettosalaris · 72,7% van brutoNetto 72,7%Belastingen 23,8%Sociale premies 3,5%
Verenigd Koninkrijk vs Nieuw-ZeelandWerkgeverslasten Verenigd Koninkrijk £ 5.106 · Nieuw-Zeeland £ 1.366
Landenvergelijking
Het belastingjaar 2026 van Verenigd Koninkrijk loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.
Het belastingjaar 2026 van Nieuw-Zeeland loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.
Alle bedragen worden weergegeven in GBP (omgerekend vanuit NZD tegen 1 NZD = 0.423984 GBP).
Belastingen
NZ +£ 3.980 · +75.2%Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland vs Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland
£ 5.29413.6% van bruto
Inkomstenbelasting
£ 8.59122.0% van bruto
Inkomstenbelasting: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 8.591 (22.0% van bruto). Nieuw-Zeeland 62% hoger.—
Overig
£ 6831.7% van bruto
Overig: Verenigd Koninkrijk niet van toepassing, Nieuw-Zeeland £ 683 (1.7% van bruto). Nieuw-Zeeland hoger.Solidariteitstoeslag / ACC-ongevallenheffing voor werkenden (£ 683)
£ 5.29413.6% van bruto
Totale belastingen
£ 9.27423.8% van bruto
Totale belastingen: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 9.274 (23.8% van bruto). Nieuw-Zeeland 75% hoger.Sociale bijdragen (werknemer)
NZ £ -751 · -35.5%Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland vs Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland
£ 2.1185.4% van bruto
Nationale verzekering (National Insurance) / KiwiSaver (pensioensparen)
£ 1.3663.5% van bruto
Nationale verzekering (National Insurance) / KiwiSaver (pensioensparen): Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 1.366 (3.5% van bruto). Nieuw-Zeeland 35% lager.£ 2.1185.4% van bruto
Totale sociale bijdragen
£ 1.3663.5% van bruto
Totale sociale bijdragen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 1.366 (3.5% van bruto). Nieuw-Zeeland 35% lager.Samenvatting
Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland vs Verenigd KoninkrijkNieuw-Zeeland
£ 7.41119.0% van bruto
Totale inhoudingen
£ 10.64127.3% van bruto
Totale inhoudingen: Verenigd Koninkrijk £ 7.411 (19.0% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 10.641 (27.3% van bruto). Nieuw-Zeeland 44% hoger.£ 31.62881.0% van bruto
Nettosalaris
£ 28.39872.7% van bruto
Nettosalaris: Verenigd Koninkrijk £ 31.628 (81.0% van bruto), Nieuw-Zeeland £ 28.398 (72.7% van bruto). Nieuw-Zeeland 10% lager.Groot-Brittannië vs Nieuw-Zeeland
Groot-Brittannië: meer nettosalaris, 81% in plaats van 74,1% van het bruto.
| Mediaan brutoloon | Groot-Brittannië GBP | Nieuw-Zeeland NZD | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% van de mediaan | £ | £ | 10% | NZ$ | NZ$ | 18,8% |
| 100% van de mediaan | £ | £ | 19% | NZ$ | NZ$ | 25,9% |
| 200% van de mediaan | £ | £ | 28,5% | NZ$ | NZ$ | 32% |
50% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
19.520 - Nettosalaris
- £
17.57490% - Belastingdruk
- 10%
Nieuw-Zeeland- Brutosalaris
- NZ$
40.899 - Nettosalaris
- NZ$
33.20681,2% - Belastingdruk
- 18,8%
100% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
39.039 - Nettosalaris
- £
31.62881% - Belastingdruk
- 19%
Nieuw-Zeeland- Brutosalaris
- NZ$
81.796 - Nettosalaris
- NZ$
60.63174,1% - Belastingdruk
- 25,9%
200% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
78.078 - Nettosalaris
- £
55.84371,5% - Belastingdruk
- 28,5%
Nieuw-Zeeland- Brutosalaris
- NZ$
163.592 - Nettosalaris
- NZ$
111.26268% - Belastingdruk
- 32%
Groot-Brittannië: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.