Uw privacykeuzes

Kies of u analyse en advertenties (Google AdSense en partneraanbiedingen) toestaat. U kunt uw keuze altijd wijzigen of intrekken via de cookie-instellingen.

Ga naar hoofdinhoud

Vergelijken Groot-Brittannië vs Hongkong

Groot-Brittannië vs Hongkong: nettosalaris vergeleken 2026

Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Groot-Brittannië en Hongkong vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.

Uw gegevens£ 39.039 per jaarHK$ 407.611 per jaar
Hongkong+£ 3.429(+HK$ 35.799) netto per jaar+9,78%
Verenigd Koninkrijk
£ 31.628netto per jaar47,43%
Hongkong
£ 35.056netto per jaar52,57%
Verenigd Koninkrijk
£ 31.628Nettosalaris · 81,0% van bruto
Netto 81,0%Belastingen 13,6%Sociale premies 5,4%
Hongkong+£ 3.429 meer netto per jaar
£ 35.056Nettosalaris · 89,8% van bruto
Netto 89,8%Belastingen 5,8%Sociale premies 4,4%
Verenigd Koninkrijk vs Hongkong

Landenvergelijking

Het belastingjaar 2026 van Verenigd Koninkrijk loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.

Het belastingjaar 2026 van Hongkong loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.

Alle bedragen worden weergegeven in GBP (omgerekend vanuit HKD tegen 1 HKD = 0.095775 GBP).

Belastingen

HK £ -3.035 · -57.3%
Verenigd KoninkrijkHongkong
£ 5.294
Inkomstenbelasting
£ 2.259
Inkomstenbelasting: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Hongkong £ 2.259 (5.8% van bruto). Hongkong 57% lager.
£ 5.294
Totale belastingen
£ 2.259
Totale belastingen: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Hongkong £ 2.259 (5.8% van bruto). Hongkong 57% lager.

Sociale bijdragen (werknemer)

HK £ -394 · -18.6%
Verenigd KoninkrijkHongkong
£ 2.118
Nationale verzekering (National Insurance) / Pensioen
£ 1.724
Nationale verzekering (National Insurance) / Pensioen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Hongkong £ 1.724 (4.4% van bruto). Hongkong 19% lager.
£ 2.118
Totale sociale bijdragen
£ 1.724
Totale sociale bijdragen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Hongkong £ 1.724 (4.4% van bruto). Hongkong 19% lager.
Werkgeverslasten Verenigd Koninkrijk £ 5.106 · Hongkong £ 1.724

Samenvatting

Verenigd KoninkrijkHongkong
£ 7.411
Totale inhoudingen
£ 3.983
Totale inhoudingen: Verenigd Koninkrijk £ 7.411 (19.0% van bruto), Hongkong £ 3.983 (10.2% van bruto). Hongkong 46% lager.
£ 31.628
Nettosalaris
£ 35.056
Nettosalaris: Verenigd Koninkrijk £ 31.628 (81.0% van bruto), Hongkong £ 35.056 (89.8% van bruto). Hongkong 11% hoger.

Groot-Brittannië vs Hongkong

Hongkong: meer nettosalaris, 89,9% in plaats van 81% van het bruto.
  1. 50% van de mediaan

    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 19.520
    Nettosalaris
    £ 17.57490%
    Belastingdruk
    10%
    Hongkong
    Brutosalaris
    HK$ 202.073
    Nettosalaris
    HK$ 191.03094,5%
    Belastingdruk
    5,5%
  2. 100% van de mediaan

    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 39.039
    Nettosalaris
    £ 31.62881%
    Belastingdruk
    19%
    Hongkong
    Brutosalaris
    HK$ 404.136
    Nettosalaris
    HK$ 363.14389,9%
    Belastingdruk
    10,1%
  3. 200% van de mediaan

    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 78.078
    Nettosalaris
    £ 55.84371,5%
    Belastingdruk
    28,5%
    Hongkong
    Brutosalaris
    HK$ 808.272
    Nettosalaris
    HK$ 698.57686,4%
    Belastingdruk
    13,6%

Groot-Brittannië: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.