Vergelijken Groot-Brittannië vs Hongkong
Groot-Brittannië vs Hongkong: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Groot-Brittannië en Hongkong vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevens£ 39.039 per jaarHK$ 407.611 per jaar
Hongkong+£ 3.429(+HK$ 35.799) netto per jaar+9,78%
- Verenigd Koninkrijk
- £ 31.628netto per jaar47,43%
- Hongkong
- £ 35.056netto per jaar52,57%
Verenigd Koninkrijk
£ 31.628Nettosalaris · 81,0% van brutoNetto 81,0%Belastingen 13,6%Sociale premies 5,4%
Hongkong+£ 3.429 meer netto per jaar
£ 35.056Nettosalaris · 89,8% van brutoNetto 89,8%Belastingen 5,8%Sociale premies 4,4%
Verenigd Koninkrijk vs HongkongWerkgeverslasten Verenigd Koninkrijk £ 5.106 · Hongkong £ 1.724
Landenvergelijking
Het belastingjaar 2026 van Verenigd Koninkrijk loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.
Het belastingjaar 2026 van Hongkong loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.
Alle bedragen worden weergegeven in GBP (omgerekend vanuit HKD tegen 1 HKD = 0.095775 GBP).
Belastingen
HK £ -3.035 · -57.3%Verenigd KoninkrijkHongkong vs Verenigd KoninkrijkHongkong
£ 5.29413.6% van bruto
Inkomstenbelasting
£ 2.2595.8% van bruto
Inkomstenbelasting: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Hongkong £ 2.259 (5.8% van bruto). Hongkong 57% lager.£ 5.29413.6% van bruto
Totale belastingen
£ 2.2595.8% van bruto
Totale belastingen: Verenigd Koninkrijk £ 5.294 (13.6% van bruto), Hongkong £ 2.259 (5.8% van bruto). Hongkong 57% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
HK £ -394 · -18.6%Verenigd KoninkrijkHongkong vs Verenigd KoninkrijkHongkong
£ 2.1185.4% van bruto
Nationale verzekering (National Insurance) / Pensioen
£ 1.7244.4% van bruto
Nationale verzekering (National Insurance) / Pensioen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Hongkong £ 1.724 (4.4% van bruto). Hongkong 19% lager.£ 2.1185.4% van bruto
Totale sociale bijdragen
£ 1.7244.4% van bruto
Totale sociale bijdragen: Verenigd Koninkrijk £ 2.118 (5.4% van bruto), Hongkong £ 1.724 (4.4% van bruto). Hongkong 19% lager.Samenvatting
Verenigd KoninkrijkHongkong vs Verenigd KoninkrijkHongkong
£ 7.41119.0% van bruto
Totale inhoudingen
£ 3.98310.2% van bruto
Totale inhoudingen: Verenigd Koninkrijk £ 7.411 (19.0% van bruto), Hongkong £ 3.983 (10.2% van bruto). Hongkong 46% lager.£ 31.62881.0% van bruto
Nettosalaris
£ 35.05689.8% van bruto
Nettosalaris: Verenigd Koninkrijk £ 31.628 (81.0% van bruto), Hongkong £ 35.056 (89.8% van bruto). Hongkong 11% hoger.Groot-Brittannië vs Hongkong
Hongkong: meer nettosalaris, 89,9% in plaats van 81% van het bruto.
| Mediaan brutoloon | Groot-Brittannië GBP | Hongkong HKD | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% van de mediaan | £ | £ | 10% | HK$ | HK$ | 5,5% |
| 100% van de mediaan | £ | £ | 19% | HK$ | HK$ | 10,1% |
| 200% van de mediaan | £ | £ | 28,5% | HK$ | HK$ | 13,6% |
50% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
19.520 - Nettosalaris
- £
17.57490% - Belastingdruk
- 10%
Hongkong- Brutosalaris
- HK$
202.073 - Nettosalaris
- HK$
191.03094,5% - Belastingdruk
- 5,5%
100% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
39.039 - Nettosalaris
- £
31.62881% - Belastingdruk
- 19%
Hongkong- Brutosalaris
- HK$
404.136 - Nettosalaris
- HK$
363.14389,9% - Belastingdruk
- 10,1%
200% van de mediaan
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
78.078 - Nettosalaris
- £
55.84371,5% - Belastingdruk
- 28,5%
Hongkong- Brutosalaris
- HK$
808.272 - Nettosalaris
- HK$
698.57686,4% - Belastingdruk
- 13,6%
Groot-Brittannië: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.