Vergelijken Hongkong vs VS
Hongkong vs VS: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Hongkong en VS vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevensHK$ 266.400 per jaarUS$ 33.919 per jaar
Hongkong+HK$ 31.715(+US$ 4.038) netto per jaar+12,77%
- Hongkong
- HK$ 248.272netto per jaar53,41%
- Verenigde Staten
- HK$ 216.557netto per jaar46,59%
Hongkong+HK$ 31.715 meer netto per jaar
HK$ 248.272Nettosalaris · 93,2% van brutoNetto 93,2%Belastingen 1,8%Sociale premies 5,0%
Verenigde Staten
HK$ 216.557Nettosalaris · 81,3% van brutoNetto 81,3%Belastingen 5,9%Sociale premies 12,8%
Hongkong vs Verenigde StatenWerkgeverslasten Hongkong HK$ 13.320 · Verenigde Staten HK$ 83.697
Landenvergelijking
Het belastingjaar 2026 van Hongkong loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.
Alle bedragen worden weergegeven in HKD (omgerekend vanuit USD tegen 1 USD = 7.85395 HKD).
Belastingen
US +HK$ 10.895 · +226.6%HongkongVerenigde Staten vs HongkongVerenigde Staten
HK$ 4.8081.8% van bruto
Inkomstenbelasting
HK$ 15.7035.9% van bruto
Inkomstenbelasting: Hongkong HK$ 4.808 (1.8% van bruto), Verenigde Staten HK$ 15.703 (5.9% van bruto). Verenigde Staten 227% hoger.HK$ 4.8081.8% van bruto
Totale belastingen
HK$ 15.7035.9% van bruto
Totale belastingen: Hongkong HK$ 4.808 (1.8% van bruto), Verenigde Staten HK$ 15.703 (5.9% van bruto). Verenigde Staten 227% hoger.Sociale bijdragen (werknemer)
US +HK$ 20.820 · +156.3%HongkongVerenigde Staten vs HongkongVerenigde Staten
HK$ 13.3205.0% van bruto
Pensioen / Sociale zekerheid (Social Security / OASDI)
HK$ 15.8165.9% van bruto
Pensioen / Sociale zekerheid (Social Security / OASDI): Hongkong HK$ 13.320 (5.0% van bruto), Verenigde Staten HK$ 15.816 (5.9% van bruto). Verenigde Staten 19% hoger.—
Overig
HK$ 18.3256.9% van bruto
Overig: Hongkong niet van toepassing, Verenigde Staten HK$ 18.325 (6.9% van bruto). Verenigde Staten hoger.Zorg / Zorgverzekering Medicare (Medicare) (HK$ 3.699)
Extra zorgpremie / Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting) (HK$ 11.310)
Overige bijdragen / Loonbijdragen aan de deelstaat (HK$ 3.316)
HK$ 13.3205.0% van bruto
Totale sociale bijdragen
HK$ 34.14012.8% van bruto
Totale sociale bijdragen: Hongkong HK$ 13.320 (5.0% van bruto), Verenigde Staten HK$ 34.140 (12.8% van bruto). Verenigde Staten 156% hoger.Samenvatting
HongkongVerenigde Staten vs HongkongVerenigde Staten
HK$ 18.1286.8% van bruto
Totale inhoudingen
HK$ 49.84318.7% van bruto
Totale inhoudingen: Hongkong HK$ 18.128 (6.8% van bruto), Verenigde Staten HK$ 49.843 (18.7% van bruto). Verenigde Staten 175% hoger.HK$ 248.27293.2% van bruto
Nettosalaris
HK$ 216.55781.3% van bruto
Nettosalaris: Hongkong HK$ 248.272 (93.2% van bruto), Verenigde Staten HK$ 216.557 (81.3% van bruto). Verenigde Staten 13% lager.Hongkong vs VS
Hongkong: meer nettosalaris, 93,2% in plaats van 81,3% van het bruto.
| Mediaan brutoloon | Hongkong HKD | VS USD | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% van de mediaan | HK$ | HK$ | 5% | US$ | US$ | 16,7% |
| 100% van de mediaan | HK$ | HK$ | 6,8% | US$ | US$ | 18,7% |
| 200% van de mediaan | HK$ | HK$ | 11,8% | US$ | US$ | 22,5% |
50% van de mediaan
Hongkong- Brutosalaris
- HK$
133.200 - Nettosalaris
- HK$
126.54095% - Belastingdruk
- 5%
VS- Brutosalaris
- US$
16.996 - Nettosalaris
- US$
14.16383,3% - Belastingdruk
- 16,7%
100% van de mediaan
Hongkong- Brutosalaris
- HK$
266.400 - Nettosalaris
- HK$
248.27293,2% - Belastingdruk
- 6,8%
VS- Brutosalaris
- US$
33.991 - Nettosalaris
- US$
27.62781,3% - Belastingdruk
- 18,7%
200% van de mediaan
Hongkong- Brutosalaris
- HK$
532.800 - Nettosalaris
- HK$
469.93488,2% - Belastingdruk
- 11,8%
VS- Brutosalaris
- US$
67.982 - Nettosalaris
- US$
52.68077,5% - Belastingdruk
- 22,5%
Hongkong: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.