Porovnať Manitoba vs. Alberta
Daňový rok 2026
Manitoba vs. Alberta: čistá mzda 2026
Manitoba a Alberta pri rovnakej hrubej mzde: čistá mzda podľa pravidiel na rok 2026 a dane, ktoré tvoria rozdiel.
Vaše údaje63 500 CAD ročne
Alberta+2 042 CAD čistého ročne+4,09 %
- Manitoba
- 47 912 CADčistého ročne48,96 %
- Alberta
- 49 954 CADčistého ročne51,04 %
Manitoba
47 912 CADČistá mzda · 75,5 % z hrubejČistá 75,5 %Dane 17,3 %Sociálne odvody 7,3 %
Albertao +2 042 CAD viac čistého ročne
49 954 CADČistá mzda · 78,7 % z hrubejČistá 78,7 %Dane 14,1 %Sociálne odvody 7,3 %
Manitoba vs AlbertaPríspevky zamestnávateľa Manitoba 5 019 CAD · Alberta 5 019 CAD
Porovnanie krajín
Dane
CA -2 042 CAD · -18.6%ManitobaAlberta vs. ManitobaAlberta
10 983 CAD17.3% z hrubého
Daň z príjmov
8 940 CAD14.1% z hrubého
Daň z príjmov: Manitoba 10 983 CAD (17.3% z hrubého), Alberta 8 940 CAD (14.1% z hrubého). Alberta 19% nižšie.10 983 CAD17.3% z hrubého
Celkové dane
8 940 CAD14.1% z hrubého
Celkové dane: Manitoba 10 983 CAD (17.3% z hrubého), Alberta 8 940 CAD (14.1% z hrubého). Alberta 19% nižšie.Sociálne poistenie (zamestnanec)
CA 0 CAD · 0.0%ManitobaAlberta vs. ManitobaAlberta
3 570 CAD5.6% z hrubého
Kanadský dôchodkový plán (CPP)
3 570 CAD5.6% z hrubého
Kanadský dôchodkový plán (CPP): Manitoba 3 570 CAD (5.6% z hrubého), Alberta 3 570 CAD (5.6% z hrubého).1 035 CAD1.6% z hrubého
Poistenie v nezamestnanosti (EI)
1 035 CAD1.6% z hrubého
Poistenie v nezamestnanosti (EI): Manitoba 1 035 CAD (1.6% z hrubého), Alberta 1 035 CAD (1.6% z hrubého).4 605 CAD7.3% z hrubého
Celkové sociálne poistenie
4 605 CAD7.3% z hrubého
Celkové sociálne poistenie: Manitoba 4 605 CAD (7.3% z hrubého), Alberta 4 605 CAD (7.3% z hrubého).Súhrn
ManitobaAlberta vs. ManitobaAlberta
15 588 CAD24.5% z hrubého
Celkové zrážky
13 546 CAD21.3% z hrubého
Celkové zrážky: Manitoba 15 588 CAD (24.5% z hrubého), Alberta 13 546 CAD (21.3% z hrubého). Alberta 13% nižšie.47 912 CAD75.5% z hrubého
Čistá mzda
49 954 CAD78.7% z hrubého
Čistá mzda: Manitoba 47 912 CAD (75.5% z hrubého), Alberta 49 954 CAD (78.7% z hrubého). Alberta 4% vyššie.Manitoba a Alberta: čistá mzda pri troch výškach mzdy
Alberta: o 2 042 CAD vyššia čistá mzda ročne pri hrubej mzde 63 500 CAD.
| Odhadovaná referenčná mzda | Hrubá mzda | Manitoba | Alberta | Rozdiel za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % Odhadovaná referenčná mzda | 31 750 CAD | 26 440 CAD | 27 385 CAD | Alberta +945 CAD |
| 100 % Odhadovaná referenčná mzda | 63 500 CAD | 47 912 CAD | 49 954 CAD | Alberta +2 042 CAD |
| 200 % Odhadovaná referenčná mzda | 127 000 CAD | 87 779 CAD | 92 738 CAD | Alberta +4 959 CAD |
Čo sa líši pri hrubej mzde 63 500 CAD
| Zrážky | Manitoba | Alberta |
|---|---|---|
| Provinčná daň z príjmov | 4 966 CAD | 2 924 CAD |
Odhadovaná referenčná mzda · 63 500 CAD · Daňový rok 2026
Referenčné mzdy zodpovedajú 50 %, 100 % a 200 % tejto sumy. Predpokladá sa slobodný zamestnanec bez detí, ktorý žije a pracuje v uvedenom regióne, a predvolené nastavenia kalkulačky.