Porovnať Ontario vs. Alberta
Daňový rok 2026
Ontario vs. Alberta: čistá mzda 2026
Ontario a Alberta pri rovnakej hrubej mzde: čistá mzda podľa pravidiel na rok 2026 a dane, ktoré tvoria rozdiel.
Vaše údaje63 500 CAD ročne
Alberta+364 CAD čistého ročne+0,73 %
- Ontario
- 49 591 CADčistého ročne49,82 %
- Alberta
- 49 954 CADčistého ročne50,18 %
Ontario
49 591 CADČistá mzda · 78,1 % z hrubejČistá 78,1 %Dane 14,7 %Sociálne odvody 7,3 %
Albertao +364 CAD viac čistého ročne
49 954 CADČistá mzda · 78,7 % z hrubejČistá 78,7 %Dane 14,1 %Sociálne odvody 7,3 %
Ontario vs AlbertaPríspevky zamestnávateľa Ontario 5 019 CAD · Alberta 5 019 CAD
Porovnanie krajín
Dane
CA -364 CAD · -3.9%OntarioAlberta vs. OntarioAlberta
9 304 CAD14.7% z hrubého
Daň z príjmov
8 940 CAD14.1% z hrubého
Daň z príjmov: Ontario 9 304 CAD (14.7% z hrubého), Alberta 8 940 CAD (14.1% z hrubého). Alberta 4% nižšie.9 304 CAD14.7% z hrubého
Celkové dane
8 940 CAD14.1% z hrubého
Celkové dane: Ontario 9 304 CAD (14.7% z hrubého), Alberta 8 940 CAD (14.1% z hrubého). Alberta 4% nižšie.Sociálne poistenie (zamestnanec)
CA 0 CAD · 0.0%OntarioAlberta vs. OntarioAlberta
3 570 CAD5.6% z hrubého
Kanadský dôchodkový plán (CPP)
3 570 CAD5.6% z hrubého
Kanadský dôchodkový plán (CPP): Ontario 3 570 CAD (5.6% z hrubého), Alberta 3 570 CAD (5.6% z hrubého).1 035 CAD1.6% z hrubého
Poistenie v nezamestnanosti (EI)
1 035 CAD1.6% z hrubého
Poistenie v nezamestnanosti (EI): Ontario 1 035 CAD (1.6% z hrubého), Alberta 1 035 CAD (1.6% z hrubého).4 605 CAD7.3% z hrubého
Celkové sociálne poistenie
4 605 CAD7.3% z hrubého
Celkové sociálne poistenie: Ontario 4 605 CAD (7.3% z hrubého), Alberta 4 605 CAD (7.3% z hrubého).Súhrn
OntarioAlberta vs. OntarioAlberta
13 909 CAD21.9% z hrubého
Celkové zrážky
13 546 CAD21.3% z hrubého
Celkové zrážky: Ontario 13 909 CAD (21.9% z hrubého), Alberta 13 546 CAD (21.3% z hrubého). Alberta 3% nižšie.49 591 CAD78.1% z hrubého
Čistá mzda
49 954 CAD78.7% z hrubého
Čistá mzda: Ontario 49 591 CAD (78.1% z hrubého), Alberta 49 954 CAD (78.7% z hrubého). Alberta 1% vyššie.Ontario a Alberta: čistá mzda pri troch výškach mzdy
Alberta: o 363 CAD vyššia čistá mzda ročne pri hrubej mzde 63 500 CAD.
| Odhadovaná referenčná mzda | Hrubá mzda | Ontario | Alberta | Rozdiel za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % Odhadovaná referenčná mzda | 31 750 CAD | 26 791 CAD | 27 385 CAD | Alberta +594 CAD |
| 100 % Odhadovaná referenčná mzda | 63 500 CAD | 49 591 CAD | 49 954 CAD | Alberta +363 CAD |
| 200 % Odhadovaná referenčná mzda | 127 000 CAD | 91 304 CAD | 92 738 CAD | Alberta +1 434 CAD |
Čo sa líši pri hrubej mzde 63 500 CAD
| Zrážky | Ontario | Alberta |
|---|---|---|
| Provinčná daň z príjmov | 3 288 CAD | 2 924 CAD |
Odhadovaná referenčná mzda · 63 500 CAD · Daňový rok 2026
Referenčné mzdy zodpovedajú 50 %, 100 % a 200 % tejto sumy. Predpokladá sa slobodný zamestnanec bez detí, ktorý žije a pracuje v uvedenom regióne, a predvolené nastavenia kalkulačky.