Porovnať Ontario vs. Québec
Daňový rok 2026
Ontario vs. Québec: čistá mzda 2026
Ontario a Québec pri rovnakej hrubej mzde: čistá mzda podľa pravidiel na rok 2026 a dane, ktoré tvoria rozdiel.
Vaše údaje63 500 CAD ročne
Ontario+2 266 CAD čistého ročne+4,57 %
- Ontario
- 49 591 CADčistého ročne51,17 %
- Québec
- 47 325 CADčistého ročne48,83 %
Ontarioo +2 266 CAD viac čistého ročne
49 591 CADČistá mzda · 78,1 % z hrubejČistá 78,1 %Dane 14,7 %Sociálne odvody 7,3 %
Québec
47 325 CADČistá mzda · 74,5 % z hrubejČistá 74,5 %Dane 17,8 %Sociálne odvody 7,7 %
Ontario vs QuébecPríspevky zamestnávateľa Ontario 5 019 CAD · Québec 6 366 CAD
Porovnanie krajín
Dane
CA +1 993 CAD · +21.4%OntarioQuébec vs. OntarioQuébec
9 304 CAD14.7% z hrubého
Daň z príjmov
11 297 CAD17.8% z hrubého
Daň z príjmov: Ontario 9 304 CAD (14.7% z hrubého), Québec 11 297 CAD (17.8% z hrubého). Québec 21% vyššie.9 304 CAD14.7% z hrubého
Celkové dane
11 297 CAD17.8% z hrubého
Celkové dane: Ontario 9 304 CAD (14.7% z hrubého), Québec 11 297 CAD (17.8% z hrubého). Québec 21% vyššie.Sociálne poistenie (zamestnanec)
CA +274 CAD · +5.9%OntarioQuébec vs. OntarioQuébec
3 570 CAD5.6% z hrubého
Kanadský dôchodkový plán (CPP)
3 780 CAD6.0% z hrubého
Kanadský dôchodkový plán (CPP): Ontario 3 570 CAD (5.6% z hrubého), Québec 3 780 CAD (6.0% z hrubého). Québec 6% vyššie.1 035 CAD1.6% z hrubého
Poistenie v nezamestnanosti (EI)
826 CAD1.3% z hrubého
Poistenie v nezamestnanosti (EI): Ontario 1 035 CAD (1.6% z hrubého), Québec 826 CAD (1.3% z hrubého). Québec 20% nižšie.—
Ostatné
273 CAD0.4% z hrubého
Ostatné: Ontario nevzťahuje sa, Québec 273 CAD (0.4% z hrubého). Québec vyššie.Québecké rodičovské poistenie (QPIP) (273 CAD)
4 605 CAD7.3% z hrubého
Celkové sociálne poistenie
4 879 CAD7.7% z hrubého
Celkové sociálne poistenie: Ontario 4 605 CAD (7.3% z hrubého), Québec 4 879 CAD (7.7% z hrubého). Québec 6% vyššie.Súhrn
OntarioQuébec vs. OntarioQuébec
13 909 CAD21.9% z hrubého
Celkové zrážky
16 175 CAD25.5% z hrubého
Celkové zrážky: Ontario 13 909 CAD (21.9% z hrubého), Québec 16 175 CAD (25.5% z hrubého). Québec 16% vyššie.49 591 CAD78.1% z hrubého
Čistá mzda
47 325 CAD74.5% z hrubého
Čistá mzda: Ontario 49 591 CAD (78.1% z hrubého), Québec 47 325 CAD (74.5% z hrubého). Québec 5% nižšie.Ontario a Québec: čistá mzda pri troch výškach mzdy
Ontario: o 2 266 CAD vyššia čistá mzda ročne pri hrubej mzde 63 500 CAD.
| Odhadovaná referenčná mzda | Hrubá mzda | Ontario | Québec | Rozdiel za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % Odhadovaná referenčná mzda | 31 750 CAD | 26 791 CAD | 26 531 CAD | Ontario +260 CAD |
| 100 % Odhadovaná referenčná mzda | 63 500 CAD | 49 591 CAD | 47 325 CAD | Ontario +2 266 CAD |
| 200 % Odhadovaná referenčná mzda | 127 000 CAD | 91 304 CAD | 85 629 CAD | Ontario +5 675 CAD |
Čo sa líši pri hrubej mzde 63 500 CAD
| Zrážky | Ontario | Québec |
|---|---|---|
| Federálna daň z príjmov | 6 016 CAD | 4 992 CAD |
| Provinčná daň z príjmov | 3 288 CAD | 6 305 CAD |
| Kanadský dôchodkový plán (CPP) | 3 570 CAD | 0 CAD |
| Poistenie v nezamestnanosti (EI) | 1 035 CAD | 826 CAD |
| Québecký dôchodkový plán (QPP) | 0 CAD | 3 780 CAD |
| Québecké rodičovské poistenie (QPIP) | 0 CAD | 273 CAD |
Odhadovaná referenčná mzda · 63 500 CAD · Daňový rok 2026
Referenčné mzdy zodpovedajú 50 %, 100 % a 200 % tejto sumy. Predpokladá sa slobodný zamestnanec bez detí, ktorý žije a pracuje v uvedenom regióne, a predvolené nastavenia kalkulačky.