Vergelijken Californië vs Washington
Belastingjaar 2026
Californië vs Washington: nettosalaris 2026
Californië en Washington bij hetzelfde brutosalaris: nettosalaris volgens de regels van 2026 en de belastingen achter het verschil.
Uw gegevensUS$ 62.608 per jaar
Washington+US$ 1.636 netto per jaar+3,24%
- Californië
- US$ 48.824netto per jaar49,18%
- Washington
- US$ 50.460netto per jaar50,82%
Californië
US$ 48.824Nettosalaris · 78,0% van brutoNetto 78,0%Belastingen 11,0%Sociale premies 11,0%
Washington+US$ 1.636 meer netto per jaar
US$ 50.460Nettosalaris · 80,6% van brutoNetto 80,6%Belastingen 8,2%Sociale premies 11,2%
Californië vs WashingtonWerkgeverslasten Californië US$ 12.851 · Washington US$ 12.606
Landenvergelijking
Belastingen
US US$ -1.710 · -24.9%CaliforniëWashington vs CaliforniëWashington
US$ 6.87011.0% van bruto
Inkomstenbelasting
US$ 5.1608.2% van bruto
Inkomstenbelasting: Californië US$ 6.870 (11.0% van bruto), Washington US$ 5.160 (8.2% van bruto). Washington 25% lager.US$ 6.87011.0% van bruto
Totale belastingen
US$ 5.1608.2% van bruto
Totale belastingen: Californië US$ 6.870 (11.0% van bruto), Washington US$ 5.160 (8.2% van bruto). Washington 25% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
US +US$ 73 · +1.1%CaliforniëWashington vs CaliforniëWashington
US$ 3.7926.1% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI)
US$ 3.7926.1% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI): Californië US$ 3.792 (6.1% van bruto), Washington US$ 3.792 (6.1% van bruto).US$ 8871.4% van bruto
Zorgverzekering Medicare (Medicare)
US$ 8871.4% van bruto
Zorgverzekering Medicare (Medicare): Californië US$ 887 (1.4% van bruto), Washington US$ 887 (1.4% van bruto).US$ 1.4402.3% van bruto
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting)
US$ 1.4402.3% van bruto
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting): Californië US$ 1.440 (2.3% van bruto), Washington US$ 1.440 (2.3% van bruto).US$ 7951.3% van bruto
Loonbijdragen aan de deelstaat
US$ 8681.4% van bruto
Loonbijdragen aan de deelstaat: Californië US$ 795 (1.3% van bruto), Washington US$ 868 (1.4% van bruto). Washington 9% hoger.US$ 6.91511.0% van bruto
Totale sociale bijdragen
US$ 6.98811.2% van bruto
Totale sociale bijdragen: Californië US$ 6.915 (11.0% van bruto), Washington US$ 6.988 (11.2% van bruto). Washington 1% hoger.Samenvatting
CaliforniëWashington vs CaliforniëWashington
US$ 13.78422.0% van bruto
Totale inhoudingen
US$ 12.14819.4% van bruto
Totale inhoudingen: Californië US$ 13.784 (22.0% van bruto), Washington US$ 12.148 (19.4% van bruto). Washington 12% lager.US$ 48.82478.0% van bruto
Nettosalaris
US$ 50.46080.6% van bruto
Nettosalaris: Californië US$ 48.824 (78.0% van bruto), Washington US$ 50.460 (80.6% van bruto). Washington 3% hoger.Californië en Washington: nettosalaris bij drie salarissen
Washington: US$ 1.636 meer netto per jaar bij een brutosalaris van US$ 62.608.
| Mediaan brutoloon | Brutosalaris | Californië | Washington | Verschil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% van de mediaan | US$ 31.304 | US$ 25.568 | US$ 25.741 | Washington +US$ 173 |
| 100% van de mediaan | US$ 62.608 | US$ 48.824 | US$ 50.460 | Washington +US$ 1.636 |
| 200% van de mediaan | US$ 125.216 | US$ 86.992 | US$ 94.130 | Washington +US$ 7.138 |
Wat verschilt bij een brutosalaris van US$ 62.608
| Inhoudingen | Californië | Washington |
|---|---|---|
| Inkomstenbelasting van de deelstaat | US$ 1.710 | US$ 0 |
| Loonbijdragen aan de deelstaat | US$ 795 | US$ 868 |
Mediaan brutoloon · US$ 62.608 · Belastingjaar 2026
De referentiesalarissen zijn 50%, 100% en 200% van dit bedrag. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen die in de getoonde regio woont en werkt, met de standaardinstellingen van de rekentool.