Vergelijken Californië vs North Carolina
Belastingjaar 2026
Californië vs North Carolina: nettosalaris 2026
Californië en North Carolina bij hetzelfde brutosalaris: nettosalaris volgens de regels van 2026 en de belastingen achter het verschil.
Uw gegevensUS$ 62.608 per jaar
North Carolina+US$ 573 netto per jaar+1,16%
- Californië
- US$ 48.824netto per jaar49,71%
- North Carolina
- US$ 49.397netto per jaar50,29%
Californië
US$ 48.824Nettosalaris · 78,0% van brutoNetto 78,0%Belastingen 11,0%Sociale premies 11,0%
North Carolina+US$ 573 meer netto per jaar
US$ 49.397Nettosalaris · 78,9% van brutoNetto 78,9%Belastingen 11,3%Sociale premies 9,8%
Californië vs North CarolinaWerkgeverslasten Californië US$ 12.851 · North Carolina US$ 12.948
Landenvergelijking
Belastingen
US +US$ 222 · +3.2%CaliforniëNorth Carolina vs CaliforniëNorth Carolina
US$ 6.87011.0% van bruto
Inkomstenbelasting
US$ 7.09211.3% van bruto
Inkomstenbelasting: Californië US$ 6.870 (11.0% van bruto), North Carolina US$ 7.092 (11.3% van bruto). North Carolina 3% hoger.US$ 6.87011.0% van bruto
Totale belastingen
US$ 7.09211.3% van bruto
Totale belastingen: Californië US$ 6.870 (11.0% van bruto), North Carolina US$ 7.092 (11.3% van bruto). North Carolina 3% hoger.Sociale bijdragen (werknemer)
US US$ -795 · -11.5%CaliforniëNorth Carolina vs CaliforniëNorth Carolina
US$ 3.7926.1% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI)
US$ 3.7926.1% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI): Californië US$ 3.792 (6.1% van bruto), North Carolina US$ 3.792 (6.1% van bruto).US$ 8871.4% van bruto
Zorgverzekering Medicare (Medicare)
US$ 8871.4% van bruto
Zorgverzekering Medicare (Medicare): Californië US$ 887 (1.4% van bruto), North Carolina US$ 887 (1.4% van bruto).US$ 1.4402.3% van bruto
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting)
US$ 1.4402.3% van bruto
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting): Californië US$ 1.440 (2.3% van bruto), North Carolina US$ 1.440 (2.3% van bruto).US$ 7951.3% van bruto
Overig
—
Overig: Californië US$ 795 (1.3% van bruto), North Carolina niet van toepassing. North Carolina 100% lager.Loonbijdragen aan de deelstaat (US$ 795)
US$ 6.91511.0% van bruto
Totale sociale bijdragen
US$ 6.1199.8% van bruto
Totale sociale bijdragen: Californië US$ 6.915 (11.0% van bruto), North Carolina US$ 6.119 (9.8% van bruto). North Carolina 12% lager.Samenvatting
CaliforniëNorth Carolina vs CaliforniëNorth Carolina
US$ 13.78422.0% van bruto
Totale inhoudingen
US$ 13.21121.1% van bruto
Totale inhoudingen: Californië US$ 13.784 (22.0% van bruto), North Carolina US$ 13.211 (21.1% van bruto). North Carolina 4% lager.US$ 48.82478.0% van bruto
Nettosalaris
US$ 49.39778.9% van bruto
Nettosalaris: Californië US$ 48.824 (78.0% van bruto), North Carolina US$ 49.397 (78.9% van bruto). North Carolina 1% hoger.Californië en North Carolina: nettosalaris bij drie salarissen
North Carolina: US$ 573 meer netto per jaar bij een brutosalaris van US$ 62.608.
| Mediaan brutoloon | Brutosalaris | Californië | North Carolina | Verschil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% van de mediaan | US$ 31.304 | US$ 25.568 | US$ 25.493 | Californië +US$ 75 |
| 100% van de mediaan | US$ 62.608 | US$ 48.824 | US$ 49.397 | North Carolina +US$ 573 |
| 200% van de mediaan | US$ 125.216 | US$ 86.992 | US$ 91.437 | North Carolina +US$ 4.445 |
Wat verschilt bij een brutosalaris van US$ 62.608
| Inhoudingen | Californië | North Carolina |
|---|---|---|
| Inkomstenbelasting van de deelstaat | US$ 1.710 | US$ 1.932 |
| Loonbijdragen aan de deelstaat | US$ 795 | US$ 0 |
Mediaan brutoloon · US$ 62.608 · Belastingjaar 2026
De referentiesalarissen zijn 50%, 100% en 200% van dit bedrag. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen die in de getoonde regio woont en werkt, met de standaardinstellingen van de rekentool.