Vergelijken Californië vs Oregon
Belastingjaar 2026
Californië vs Oregon: nettosalaris 2026
Californië en Oregon bij hetzelfde brutosalaris: nettosalaris volgens de regels van 2026 en de belastingen achter het verschil.
Uw gegevensUS$ 62.608 per jaar
Californië+US$ 1.987 netto per jaar+4,07%
- Californië
- US$ 48.824netto per jaar51,04%
- Oregon
- US$ 46.837netto per jaar48,96%
Californië+US$ 1.987 meer netto per jaar
US$ 48.824Nettosalaris · 78,0% van brutoNetto 78,0%Belastingen 11,0%Sociale premies 11,0%
Oregon
US$ 46.837Nettosalaris · 74,8% van brutoNetto 74,8%Belastingen 14,7%Sociale premies 10,5%
Californië vs OregonWerkgeverslasten Californië US$ 12.851 · Oregon US$ 13.967
Landenvergelijking
Belastingen
US +US$ 2.354 · +34.3%CaliforniëOregon vs CaliforniëOregon
US$ 6.87011.0% van bruto
Inkomstenbelasting
US$ 9.22414.7% van bruto
Inkomstenbelasting: Californië US$ 6.870 (11.0% van bruto), Oregon US$ 9.224 (14.7% van bruto). Oregon 34% hoger.US$ 6.87011.0% van bruto
Totale belastingen
US$ 9.22414.7% van bruto
Totale belastingen: Californië US$ 6.870 (11.0% van bruto), Oregon US$ 9.224 (14.7% van bruto). Oregon 34% hoger.Sociale bijdragen (werknemer)
US US$ -367 · -5.3%CaliforniëOregon vs CaliforniëOregon
US$ 3.7926.1% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI)
US$ 3.7926.1% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI): Californië US$ 3.792 (6.1% van bruto), Oregon US$ 3.792 (6.1% van bruto).US$ 8871.4% van bruto
Zorgverzekering Medicare (Medicare)
US$ 8871.4% van bruto
Zorgverzekering Medicare (Medicare): Californië US$ 887 (1.4% van bruto), Oregon US$ 887 (1.4% van bruto).US$ 1.4402.3% van bruto
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting)
US$ 1.4402.3% van bruto
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting): Californië US$ 1.440 (2.3% van bruto), Oregon US$ 1.440 (2.3% van bruto).US$ 7951.3% van bruto
Loonbijdragen aan de deelstaat
US$ 4280.7% van bruto
Loonbijdragen aan de deelstaat: Californië US$ 795 (1.3% van bruto), Oregon US$ 428 (0.7% van bruto). Oregon 46% lager.US$ 6.91511.0% van bruto
Totale sociale bijdragen
US$ 6.54810.5% van bruto
Totale sociale bijdragen: Californië US$ 6.915 (11.0% van bruto), Oregon US$ 6.548 (10.5% van bruto). Oregon 5% lager.Samenvatting
CaliforniëOregon vs CaliforniëOregon
US$ 13.78422.0% van bruto
Totale inhoudingen
US$ 15.77125.2% van bruto
Totale inhoudingen: Californië US$ 13.784 (22.0% van bruto), Oregon US$ 15.771 (25.2% van bruto). Oregon 14% hoger.US$ 48.82478.0% van bruto
Nettosalaris
US$ 46.83774.8% van bruto
Nettosalaris: Californië US$ 48.824 (78.0% van bruto), Oregon US$ 46.837 (74.8% van bruto). Oregon 4% lager.Californië en Oregon: nettosalaris bij drie salarissen
Californië: US$ 1.987 meer netto per jaar bij een brutosalaris van US$ 62.608.
| Mediaan brutoloon | Brutosalaris | Californië | Oregon | Verschil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% van de mediaan | US$ 31.304 | US$ 25.568 | US$ 24.314 | Californië +US$ 1.254 |
| 100% van de mediaan | US$ 62.608 | US$ 48.824 | US$ 46.837 | Californië +US$ 1.987 |
| 200% van de mediaan | US$ 125.216 | US$ 86.992 | US$ 85.510 | Californië +US$ 1.482 |
Wat verschilt bij een brutosalaris van US$ 62.608
| Inhoudingen | Californië | Oregon |
|---|---|---|
| Inkomstenbelasting van de deelstaat | US$ 1.710 | US$ 4.064 |
| Loonbijdragen aan de deelstaat | US$ 795 | US$ 428 |
Mediaan brutoloon · US$ 62.608 · Belastingjaar 2026
De referentiesalarissen zijn 50%, 100% en 200% van dit bedrag. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen die in de getoonde regio woont en werkt, met de standaardinstellingen van de rekentool.
De bedragen voor Oregon laten lokale inkomstenbelastingen weg die sommige inwoners betalen.