Vergelijken Manitoba vs Alberta
Belastingjaar 2026
Manitoba vs Alberta: nettosalaris 2026
Manitoba en Alberta bij hetzelfde brutosalaris: nettosalaris volgens de regels van 2026 en de belastingen achter het verschil.
Uw gegevensC$ 63.500 per jaar
Alberta+C$ 2.042 netto per jaar+4,09%
- Manitoba
- C$ 47.912netto per jaar48,96%
- Alberta
- C$ 49.954netto per jaar51,04%
Manitoba
C$ 47.912Nettosalaris · 75,5% van brutoNetto 75,5%Belastingen 17,3%Sociale premies 7,3%
Alberta+C$ 2.042 meer netto per jaar
C$ 49.954Nettosalaris · 78,7% van brutoNetto 78,7%Belastingen 14,1%Sociale premies 7,3%
Manitoba vs AlbertaWerkgeverslasten Manitoba C$ 5.019 · Alberta C$ 5.019
Landenvergelijking
Belastingen
CA C$ -2.042 · -18.6%ManitobaAlberta vs ManitobaAlberta
C$ 10.98317.3% van bruto
Inkomstenbelasting
C$ 8.94014.1% van bruto
Inkomstenbelasting: Manitoba C$ 10.983 (17.3% van bruto), Alberta C$ 8.940 (14.1% van bruto). Alberta 19% lager.C$ 10.98317.3% van bruto
Totale belastingen
C$ 8.94014.1% van bruto
Totale belastingen: Manitoba C$ 10.983 (17.3% van bruto), Alberta C$ 8.940 (14.1% van bruto). Alberta 19% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
CA C$ 0 · 0.0%ManitobaAlberta vs ManitobaAlberta
C$ 3.5705.6% van bruto
Canadees pensioenplan (CPP)
C$ 3.5705.6% van bruto
Canadees pensioenplan (CPP): Manitoba C$ 3.570 (5.6% van bruto), Alberta C$ 3.570 (5.6% van bruto).C$ 1.0351.6% van bruto
Werkloosheidsverzekering (EI)
C$ 1.0351.6% van bruto
Werkloosheidsverzekering (EI): Manitoba C$ 1.035 (1.6% van bruto), Alberta C$ 1.035 (1.6% van bruto).C$ 4.6057.3% van bruto
Totale sociale bijdragen
C$ 4.6057.3% van bruto
Totale sociale bijdragen: Manitoba C$ 4.605 (7.3% van bruto), Alberta C$ 4.605 (7.3% van bruto).Samenvatting
ManitobaAlberta vs ManitobaAlberta
C$ 15.58824.5% van bruto
Totale inhoudingen
C$ 13.54621.3% van bruto
Totale inhoudingen: Manitoba C$ 15.588 (24.5% van bruto), Alberta C$ 13.546 (21.3% van bruto). Alberta 13% lager.C$ 47.91275.5% van bruto
Nettosalaris
C$ 49.95478.7% van bruto
Nettosalaris: Manitoba C$ 47.912 (75.5% van bruto), Alberta C$ 49.954 (78.7% van bruto). Alberta 4% hoger.Manitoba en Alberta: nettosalaris bij drie salarissen
Alberta: C$ 2.042 meer netto per jaar bij een brutosalaris van C$ 63.500.
| Geschat referentieloon | Brutosalaris | Manitoba | Alberta | Verschil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geschat referentieloon | C$ 31.750 | C$ 26.440 | C$ 27.385 | Alberta +C$ 945 |
| 100% Geschat referentieloon | C$ 63.500 | C$ 47.912 | C$ 49.954 | Alberta +C$ 2.042 |
| 200% Geschat referentieloon | C$ 127.000 | C$ 87.779 | C$ 92.738 | Alberta +C$ 4.959 |
Wat verschilt bij een brutosalaris van C$ 63.500
| Inhoudingen | Manitoba | Alberta |
|---|---|---|
| Provinciale inkomstenbelasting | C$ 4.966 | C$ 2.924 |
Geschat referentieloon · C$ 63.500 · Belastingjaar 2026
De referentiesalarissen zijn 50%, 100% en 200% van dit bedrag. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen die in de getoonde regio woont en werkt, met de standaardinstellingen van de rekentool.