Vergelijken Nova Scotia vs Alberta
Belastingjaar 2026
Nova Scotia vs Alberta: nettosalaris 2026
Nova Scotia en Alberta bij hetzelfde brutosalaris: nettosalaris volgens de regels van 2026 en de belastingen achter het verschil.
Uw gegevensC$ 63.500 per jaar
Alberta+C$ 3.185 netto per jaar+6,38%
- Nova Scotia
- C$ 46.770netto per jaar48,35%
- Alberta
- C$ 49.954netto per jaar51,65%
Nova Scotia
C$ 46.770Nettosalaris · 73,7% van brutoNetto 73,7%Belastingen 19,1%Sociale premies 7,3%
Alberta+C$ 3.185 meer netto per jaar
C$ 49.954Nettosalaris · 78,7% van brutoNetto 78,7%Belastingen 14,1%Sociale premies 7,3%
Nova Scotia vs AlbertaWerkgeverslasten Nova Scotia C$ 5.019 · Alberta C$ 5.019
Landenvergelijking
Belastingen
CA C$ -3.185 · -26.3%Nova ScotiaAlberta vs Nova ScotiaAlberta
C$ 12.12519.1% van bruto
Inkomstenbelasting
C$ 8.94014.1% van bruto
Inkomstenbelasting: Nova Scotia C$ 12.125 (19.1% van bruto), Alberta C$ 8.940 (14.1% van bruto). Alberta 26% lager.C$ 12.12519.1% van bruto
Totale belastingen
C$ 8.94014.1% van bruto
Totale belastingen: Nova Scotia C$ 12.125 (19.1% van bruto), Alberta C$ 8.940 (14.1% van bruto). Alberta 26% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
CA C$ 0 · 0.0%Nova ScotiaAlberta vs Nova ScotiaAlberta
C$ 3.5705.6% van bruto
Canadees pensioenplan (CPP)
C$ 3.5705.6% van bruto
Canadees pensioenplan (CPP): Nova Scotia C$ 3.570 (5.6% van bruto), Alberta C$ 3.570 (5.6% van bruto).C$ 1.0351.6% van bruto
Werkloosheidsverzekering (EI)
C$ 1.0351.6% van bruto
Werkloosheidsverzekering (EI): Nova Scotia C$ 1.035 (1.6% van bruto), Alberta C$ 1.035 (1.6% van bruto).C$ 4.6057.3% van bruto
Totale sociale bijdragen
C$ 4.6057.3% van bruto
Totale sociale bijdragen: Nova Scotia C$ 4.605 (7.3% van bruto), Alberta C$ 4.605 (7.3% van bruto).Samenvatting
Nova ScotiaAlberta vs Nova ScotiaAlberta
C$ 16.73026.3% van bruto
Totale inhoudingen
C$ 13.54621.3% van bruto
Totale inhoudingen: Nova Scotia C$ 16.730 (26.3% van bruto), Alberta C$ 13.546 (21.3% van bruto). Alberta 19% lager.C$ 46.77073.7% van bruto
Nettosalaris
C$ 49.95478.7% van bruto
Nettosalaris: Nova Scotia C$ 46.770 (73.7% van bruto), Alberta C$ 49.954 (78.7% van bruto). Alberta 7% hoger.Nova Scotia en Alberta: nettosalaris bij drie salarissen
Alberta: C$ 3.184 meer netto per jaar bij een brutosalaris van C$ 63.500.
| Geschat referentieloon | Brutosalaris | Nova Scotia | Alberta | Verschil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geschat referentieloon | C$ 31.750 | C$ 26.350 | C$ 27.385 | Alberta +C$ 1.035 |
| 100% Geschat referentieloon | C$ 63.500 | C$ 46.770 | C$ 49.954 | Alberta +C$ 3.184 |
| 200% Geschat referentieloon | C$ 127.000 | C$ 85.122 | C$ 92.738 | Alberta +C$ 7.616 |
Wat verschilt bij een brutosalaris van C$ 63.500
| Inhoudingen | Nova Scotia | Alberta |
|---|---|---|
| Provinciale inkomstenbelasting | C$ 6.109 | C$ 2.924 |
Geschat referentieloon · C$ 63.500 · Belastingjaar 2026
De referentiesalarissen zijn 50%, 100% en 200% van dit bedrag. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen die in de getoonde regio woont en werkt, met de standaardinstellingen van de rekentool.