Vergelijken Ontario vs Alberta
Belastingjaar 2026
Ontario vs Alberta: nettosalaris 2026
Ontario en Alberta bij hetzelfde brutosalaris: nettosalaris volgens de regels van 2026 en de belastingen achter het verschil.
Uw gegevensC$ 63.500 per jaar
Alberta+C$ 364 netto per jaar+0,73%
- Ontario
- C$ 49.591netto per jaar49,82%
- Alberta
- C$ 49.954netto per jaar50,18%
Ontario
C$ 49.591Nettosalaris · 78,1% van brutoNetto 78,1%Belastingen 14,7%Sociale premies 7,3%
Alberta+C$ 364 meer netto per jaar
C$ 49.954Nettosalaris · 78,7% van brutoNetto 78,7%Belastingen 14,1%Sociale premies 7,3%
Ontario vs AlbertaWerkgeverslasten Ontario C$ 5.019 · Alberta C$ 5.019
Landenvergelijking
Belastingen
CA C$ -364 · -3.9%OntarioAlberta vs OntarioAlberta
C$ 9.30414.7% van bruto
Inkomstenbelasting
C$ 8.94014.1% van bruto
Inkomstenbelasting: Ontario C$ 9.304 (14.7% van bruto), Alberta C$ 8.940 (14.1% van bruto). Alberta 4% lager.C$ 9.30414.7% van bruto
Totale belastingen
C$ 8.94014.1% van bruto
Totale belastingen: Ontario C$ 9.304 (14.7% van bruto), Alberta C$ 8.940 (14.1% van bruto). Alberta 4% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
CA C$ 0 · 0.0%OntarioAlberta vs OntarioAlberta
C$ 3.5705.6% van bruto
Canadees pensioenplan (CPP)
C$ 3.5705.6% van bruto
Canadees pensioenplan (CPP): Ontario C$ 3.570 (5.6% van bruto), Alberta C$ 3.570 (5.6% van bruto).C$ 1.0351.6% van bruto
Werkloosheidsverzekering (EI)
C$ 1.0351.6% van bruto
Werkloosheidsverzekering (EI): Ontario C$ 1.035 (1.6% van bruto), Alberta C$ 1.035 (1.6% van bruto).C$ 4.6057.3% van bruto
Totale sociale bijdragen
C$ 4.6057.3% van bruto
Totale sociale bijdragen: Ontario C$ 4.605 (7.3% van bruto), Alberta C$ 4.605 (7.3% van bruto).Samenvatting
OntarioAlberta vs OntarioAlberta
C$ 13.90921.9% van bruto
Totale inhoudingen
C$ 13.54621.3% van bruto
Totale inhoudingen: Ontario C$ 13.909 (21.9% van bruto), Alberta C$ 13.546 (21.3% van bruto). Alberta 3% lager.C$ 49.59178.1% van bruto
Nettosalaris
C$ 49.95478.7% van bruto
Nettosalaris: Ontario C$ 49.591 (78.1% van bruto), Alberta C$ 49.954 (78.7% van bruto). Alberta 1% hoger.Ontario en Alberta: nettosalaris bij drie salarissen
Alberta: C$ 363 meer netto per jaar bij een brutosalaris van C$ 63.500.
| Geschat referentieloon | Brutosalaris | Ontario | Alberta | Verschil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geschat referentieloon | C$ 31.750 | C$ 26.791 | C$ 27.385 | Alberta +C$ 594 |
| 100% Geschat referentieloon | C$ 63.500 | C$ 49.591 | C$ 49.954 | Alberta +C$ 363 |
| 200% Geschat referentieloon | C$ 127.000 | C$ 91.304 | C$ 92.738 | Alberta +C$ 1.434 |
Wat verschilt bij een brutosalaris van C$ 63.500
| Inhoudingen | Ontario | Alberta |
|---|---|---|
| Provinciale inkomstenbelasting | C$ 3.288 | C$ 2.924 |
Geschat referentieloon · C$ 63.500 · Belastingjaar 2026
De referentiesalarissen zijn 50%, 100% en 200% van dit bedrag. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen die in de getoonde regio woont en werkt, met de standaardinstellingen van de rekentool.